Kolorowy tydzień

W dniach 8-12.IV.2013 r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Lędzinach odbył się „Kolorowy Tydzień”. Tydzień ten dotyczył nie tylko kolorów ale przede wszystkim zdrowej żywności i zdrowego stylu życia.
Był to okres nie tylko bardzo radosny, lecz także wyjątkowy. Dzieci wraz z kadrą pedagogiczną codziennie były ubrane na inny kolor: poniedziałek był zielony, wtorek – czerwony, środa - biała, czwartek -  żółty a piątek był wielokolorowy.
Dzieci nie tylko były widzami, ale także aktorami. Każdego dnia wybrana grupa przygotowywała przedstawienie, piosenki oraz wiersze dotyczące kolorowych  oraz zdrowych warzyw i owoców, a pozostałe dzieci uczestniczyły w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przy okazji dzieci poznawały w każdym dniu warzywa i owoce o innej barwie.
Same również miały okazję do zrobienia zdrowych zielonych kanapek, na których królował ogórek i szczypiorek, a na podwieczorek była wspaniała zielona galaretka z owocami. Jadły też krem brokułowy. We wtorek, który dotyczył koloru czerwonego skosztowały zupę pomidorową a w środę odbyła się degustacja serów i serków.
Czwartek był żółty pod każdym względem, najpierw żółte śniadanie – kanapki z żółtym serem, a potem smaczny budyń waniliowy. A piątek oczywiście to eksplozja smaku i kolorów, ponieważ piątek był dniem specjalnym, gdyż to dzieci przygotowały dla rodziców zdrowe sałatki, koreczki, ciasto z owocami, ciasteczka i wiele innych przepysznych dań, którymi częstowały podczas kiermaszu zdrowej żywności.

 

 

Ścieżka zdrowia

W związku z realizacją projektu pn. "Zielone światło dla lędzińskich przedszkoli II "
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
Gmina Lędziny przeprowadza rozpoznanie cenowe dotyczące:

Wykonania ścieżki zdrowia przy przedszkolu Nr 2 w Lędzinach w ramach projektu pn. "Zielone światło
dla lędzińskich przedszkoli II" współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego
Funduszu Społecznego.

Pełna treść ogłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami: Formularz ofertowy_ścieżka zdrowia

 

 

Odwiedziny artystów z Filharmonii Śląskiej

7 listopada do lędzińskich przedszkoli zawitali artyści z Filharmonii Śląskiej. Zapoznali oni dzieci z elementami, z których składa się utwór muzyczny. Dzieci dowiedziały się, co to tempo, forma, harmonia i dynamika. Sprawdziły też m.in. czym jest jazz, posłuchamy tańców polskich i zobaczymy, jak się gra na harfie. Sposób prowadzenia spotkań i komentarz prelegentki dostosowany jest do wieku słuchaczy.

Nabór na bezpłatne zajęcia dla dzieci

Zielone światło dla lędzińskich przedszkoli II – nabór na bezpłatne zajęcia dla dzieci

 W związku z realizacją projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „ZIELONE ŚWIATŁO DLA LĘDZIŃSKICH PRZEDSZKOLI II”  Gmina Lędziny prowadzi nabór na bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 5 lat,  nieobjętych edukacją przedszkolną, które odbywać  się będą od lutego 2013 r. do maja 2013 r.:

  • - od poniedziałku do czwartku w godzinach od 16.00 do 19.00 w siedzibie Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 (ul. Paderewskiego 7, 43-140 Lędziny);

  • - od poniedziałku do czwartku w godzinach od 14.00 do 17.00 w tymczasowej siedzibie Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 – w budynku Gimnazjum nr 2 (ul. Hołdunowska 72, 43-143 Lędziny).


Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z sekretariatem MP1 ul. Paderewskiego 7 w Lędzinach (tel. 32 216 75 73) lub sekretariatem MP 2 ul.  Hołdunowska 20 w Lędzinach (tel. 32 216 60 60).

 

 

Spotkanie z policjantami

W ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak” lędzińskie przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz stosowania odblasków w czasie poruszania się po drodze. W trakcie spotkania mundurowi zaprezentowali dzieciom pozycję „żółwia” mającą na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa w przypadku ataku psa. Funkcjonariusze udzielali maluchom wskazówek dotyczących zachowania ostrożności w czasie kontaktów z obcymi. Przedszkolaki mogły również zobaczyć podstawowe wyposażenie każdego policjanta. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnej dyskusji na temat bezpieczeństwa i czyhających na nich zagrożeń.

W ramach tej akcji dzieci spotkały się także z instruktorem ruchu drogowego.